Malaga lotnisko - Wynajem aut

Wynajem aut Malaga Lotnisko oraz w hotelu na Costa del Sol, przewodnik.

Wynajem auta podczas pobytu w Maladze i na Costa del Sol może okazać się dobrą alternatywą dla wycieczek fakultatywnych oferowanych przez rezydentów biur podróży czy komunikacji miejskiej. Jest najbardziej komfortowym i najtańszym sposobem na zwiedzanie i transport. Wybrzeże Costa del Sol oraz region Andaluzja jest wspaniałym wakacyjnym kierunkiem, nie posiada jednak sprawnej komunikacji publicznej, szczególnie między małymi miasteczkami jak pueblos blancos czy do ważnych atrakcji turystycznych oraz licznych parków krajobrazowych. Wynajmując auto oszczędzimy czas, którego podczas wakacji nie mamy zbyt wiele i pieniądze, szczególnie gdy koszty dzielimy na kilka osób. Wynajmując samochód wszędzie w Hiszpanii, tak na lotnisku w Maladze jak i korzystając z oferty hotelowej kieruj się poniższymi 6 wskazówkami a unikniesz problemów:

Sprawdź opinie o firmie

Opinie wystawione przez obsłużonych klientów firmy to najlepszy barometr do podjęcia decyzji o wynajmie auta. Warto sprawdzić opinie w kilku różnych źródłach: portalach jak Google Plus i Trust Pilot, forach tematycznych oraz bardzo wpływowych dziś mediach społecznościowych z Facebook na czele. Szukajmy nie tylko pozytywnych opinii, ale głównie negatywnych, aby uniknąć podobnych „wpadek”. Zasięgnięcie opinii od znajomych, którzy dany kierunek wakacyjny „zaliczyli” też jest dobrą wskazówką. Na lotnisku w Maladze jest wiele wypożyczalni ale jest zaledwie jedna oferująca wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej i bez depozytu.

Przeczytaj warunki ogólne

Wiedza jest kluczem do sukcesu. Warto mieć wiedzę na temat wynajmu samochodu, co gwarantuje przeczytanie Regulaminu wypożyczalni aut. Zwrócić należy szczególną uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, co zawiera a czego nie zawiera cena, postępowanie w przypadku roszczeń, sposób rozliczenia paliwa, co zawiera ubezpieczenie podstawowe auta a co gwarantuje wykupienie dodatkowej ochrony oraz jakie mogą wystąpić extra koszty np. w przypadku przekroczenia limitu kilometrów.

Unikaj pośredników

Po pierwsze, pośrednictwo kosztuje. Koszt taki często jest ukryty na początku aby „zwabić” klienta. Pośrednicy, typu Rentals, skupiają tylko duże firmy wynajmu aut tworząc monopol. Małe i regionalne wypożyczalnie aut na lotnisku w Maladze nie mają możliwości konkurowania z nimi cenami. Po drugie, w przypadku roszczeń i reklamacji proces taki jest bardziej skomplikowany aniżeli w usługach nie-brokerskich. Po trzecie, rezerwacja u pośrednika jest loterią, nie wiemy z jakiej firmy otrzymamy auto i na jakich warunkach. Znane są sytuacje gdzie klient wylądował na lotnisku w Maladze często w środku nocy i nie mógł odebrać auta ponieważ pomimo faktu, że wypożyczalnia się reklamowała jako wynajmująca auto be karty kredytowej przy odebraniu auta jej zażądała. Jest to bardzo częste zjawisko na lotnisku w Maladze.

Porównaj ceny u konkurencji

Wynajem auta w Maladze to koszt kilkudziesięciu euro za dzień. Ceny latem są  nieco wyższe od cen zimowych. W Maladze są firmy oferujące wypożyczenie samochodu nawet za kilka euro, niestety nie jest to ostateczny koszt wynajmu lecz cena podstawowa bez dodatków takich jak: dodatkowe ubezpieczenie, opłata paliwowa, nielimitowane kilometry. Konkurencja na rynku wynajmu aut jest bardzo duża więc firmy posuwają się do nieuczciwych praktyk którymi są absurdalnie niskie ceny aby przyciągnąć klienta.

Unikaj depozytu na karcie

Depozyt na karcie kredytowej, karcie debetowej czy rzadziej spotykany depozyt gotówkowy to zabezpieczenie firmy w przypadku uszkodzenia mienia. Klient zostawia depozyt, który zwracany jest w całości lub części nawet do kilku miesięcy po zakończeniu wynajmu. 99% firm na rynku wynajmu aut w Andaluzji żąda karty kredytowej lub innej formy zabezpieczenia. Tylko małe wypożyczalnie aut konkurując z sieciówkami mogą oferować wynajem bez karty kredytowej mając ceny wyższe, ale bez ukrytych opłat.

Ustal co zawiera cena wynajmu

Wynajmując auto w Maladze na lotnisku czy z dostarczeniem do hotelu sprawdźmy co zawiera cena końcowa. Sektor wynajmu aut jest kosztowny i nie działa charytatywnie co powinno mieć odzwierciedlenie w cenach oferowanych usług. Zbyt niska cena początkowa wynajmu samochodu zawsze zwiększy się gdy doliczone zostaną wszystkie koszty poboczne jak: ubezpieczenia, kierowca dodatkowy, dodatkowe kilometry, paliwo itp. Rachunek końcowy zobaczymy na wyciągu z karty kredytowej. 

Wynajem aut w Maladze, FAQ czyli najczęściej zadawane pytania.

Wynajem auta w Andaluzji to sposób zwiedzania, który z roku na rok zyskuje na popularności. Jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej komunikatywnym i nie boimy się podejmować wyzwań, także w zakresie dalekich podróży i wynajmu środka transportu. Wypożyczenie samochodu za granicą daje bowiem dużo więcej niezależności oraz  swobody i wypiera wakacje zorganizowane przez biura podróży. W każdym europejskim kraju proces wynajmu auta generalnie wygląda podobnie, szczegóły na które warto zwrócić uwagę w Hiszpanii prezentują się następująco:

Ile kosztuje wynajem auta w Maladze?

Wynajem samochodu w Maladze, tak na lotnisku jak i w hotelu to koszt 40-50 euro za dzień. Ceny latem mogą być nieco wyższe od tych zimowych. W podstawowej cenie wynajmu auta zawsze zawarte jest:  ubezpieczenie CDW, skrót z angielskiego Collision Damage Waiver oraz TP, w skrócie Theft Waiver, które ograniczają odpowiedzialność klienta do wysokości wkładu własnego. Pełne ubezpieczenie, SCDW czyli Super Collision Damage Waiver zwalnia klienta z odpowiedzialności za szkody na mieniu do zera lub w nielicznych przypadkach do minimalnego udziału własnego na poziomie od 100 euro wzwyż. Dodatkowe ubezpieczenie to koszt 10-50 euro za dzień w zależności od klasy auta.

Czy warto wykupić pełne ubezpieczenie?

W Hiszpanii, podobnie jak w innych krajach południa Europy nie przywiązuje się dużej wagi do dbałości o mienie. Samochody w Andaluzji są bardzo zniszczone i rzadkością jest widok auta „jak z pudełka”. Najczęstszymi przypadkami uszkodzeń aut wynajętych są porysowania karoserii powstałe w wyniku uderzenia drzwi o drzwi przy ich otwieraniu a także otarcia zderzaków przednich i tylnich powstałe w trakcie parkowania. W większości wypożyczalni aut w Maladze na tylnich szybach aut znajdują się naklejki, co przyciąga dodatkową uwagę także złodziei. Pełne ubezpieczenie zwalnia klienta z odpowiedzialności za uszkodzenia w całości lub do minimalnej kwoty ustalonej regulaminem.

Jakie są przepisy ruchu drogowego w Hiszpanii?

Przepisy ruchu drogowego w Hiszpanii nie różnią się znacząco od tych obowiązujących w Polsce. Ograniczenia prędkości na autostradach to 120km/h a w mieście 50km/h. W Andaluzji autostrady są bezpłatne i płatne. Dużo jest rond, także tych bez ustąpienia pierwszeństwa. Przewożenie dzieci bezwzględnie wymaga fotelików samochodowych do wzrostu 150cm i 36kg. Istnieje bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu oraz innych używek. W Andaluzji spotykane są radary oraz odcinkowe kontrole prędkości. W sytuacji stłuczki lub awarii niezbędne jest zainstalowanie trójkąta ostrzegawczego i założenie kamizelki przez kierowcę. Więcej o przepisach tutaj. 

Wynajem aut na lotnisku w Maladze bez karty kredytowej, oferta Malaga u Drive.

Większość wypożyczalni aut w Maladze na lotnisku oferuje wynajem samochodu z zabezpieczeniem w postaci karty kredytowej. Jedyną wypożyczalnią aut, która nie wymaga od klienta ani posiadania karty kredytowej, ani depozytu gotówkowego jest Malaga u Drive. To polska firma działająca od 2013 roku w Maladze i na Costa del Sol z bardzo dobrymi opiniami oraz wieloma atrybutami o których poniżej:

Malaga U Drive oferuje nie tylko wypożyczenie auta na lotnisku w Maladze ale również w wielu innych miejscach w Andaluzji.

Wynajem auta na lotnisku w Maladze bez karty kredytowej

Wynajem bez karty kredytowej, bez karty debetowej i depozytu gotówkowego to wielka zaleta. Niewiele jest firm w skali globalnej oferujących wynajem aut bez zabezpieczeń, jedyną w Maladze jest Malaga u Drive. Firma posiada unikalną ofertę wynajmu bez karty i depozytu tak w przypadku oferty z podstawowym ubezpieczeniem jak i z pełnym. Dlaczego wynajem auta bez karty kredytowej jest atutem? Warto poczytać na ten temat w przewodnikach, forach oraz blogach opinie dotyczące nieprawidłowości i nadużyć w stosunku do klientów udostępniających tysiące euro na swoich kartach kredytowych.

Wynajem auta na lotnisku w Maladze bez limitu kilometrów

Nielimitowane kilometry nie są standardem w ofertach wynajmu aut w Maladze i Andaluzji. Większość wypożyczalni ustawia limit dzienny, od 90km/dzień (Goldcar) do 200km/dzień. Większość firm również ustawia limit kilomerów przy całym okresie wynajmu i jest to średnio 2000km/okres wynajmu (Marbesol). Przekroczenie limitu kilometrów może słono kosztować i są to kwoty rzędu 2 euro/kilometr. Klient który przekracza limit kilometrów jest zobowiązany do przyjazdu do biura celem wymiany auta. Jedną z niewielu firm oferujących komfortowy brak limitu kilometrów, tak dzienny jak i na cały okres wynajmu jest Malaga u Drive.

Wynajem auta na lotnisku w Maladze z bezpłatnym dostarczeniem

Jeśli przylatujecie na jedno z lotnisk w Andaluzji to w cenę jest wliczony tzw. courtesy bus, czyli bezpłatny transport z lotniska do biura z którego wyjedziemy wynajętym autem. Co jeśli przylatujemy z wycieczką zorganizowaną i chcemy wynająć auto na kilka dni z hotelu? W obu przypadkach Malaga u Drive dostarczy i odbierze auto, czy będzie to lotnisko, czy jeden z hoteli na Costa del Sol.

Wynajem auta na lotnisku w Maladze z polskojęzyczną obsługą

W hiszpańskich firmach nie jest oczywistym komunikacja w języku angielskim w obsłudze międzynarodowych klientów. Nie każdy obcokrajowiec z kolei zna język hiszpański. W Malaga u Drive, firmie dedykowanej Polakom obsługa na każdym etapie wynajmu auta, od rezerwacji na stronie internetowej (w języku polskim) po 24-godzinną pomoc, jest w języku polskim.

Wynajem aut na lotnisku w Maladze bez karty kredytowej, opinie Malaga u Drive.

Brak ukrytych kosztów, wszystko uczciwie powiedziane. Firma profesjonalna, pracownicy kompetentni i uprzejmi, zważający na klienta jak mało która firma. Polecam!


Wojciech K
*****
Potwierdzam pozytywne opinie. Wynajęcie samochodu trwa kilka minut. Świetny kontakt. Niesamowity plus że można rozmawiać po Polsku. Jeśli ktoś zamierza zwiedzić coś więcej niż okolice Malagi zdecydowanie polecam wynajęcie auta i kontakt z tą firmą.
Sławek Chyliński
*****
Doskonały serwis. Firma podstawia auto gdzie sobie życzymy, uczciwa polityka paliwowa, żadnych ukrytych opłat i prowizji, płacimy dokładnie tyle ile widnieje podczas rezerwacji auta (...) Polecam!
Pawel Murawski
*****


Wynajem aut Malaga lotnisko bez karty kredytowej, Malaga u Drive w mediach.

O zaletach wynajmu samochodu w Hiszpanii bez karty kredytowej istnieje w internecie sporo artykułów. Polecamy lekturę kilku z nich, w tym największego portalu internetowego dotyczącego kraju. Na Hiszpania-portal.pl dowiemy się wszystkiego o wynajmie samochodu, to takie kompendium wiedzy, na blogu podróżniczym Połącz Kropki zalety wynajmu samochodu podczas wakacji, podobnie na blogu Wojażer mowa będzie o komforcie podróżowania autem planując road trip po Andaluzji. Więcej o ofercie Malaga u Drive w mediach społecznościowych: