Fuengirola

Fuengirola, miasto multikulturalizmu i pięknych plaż Costa del Sol.

Położone na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol miasto Fuengirola jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych regionu. Fuengirola jest jedną z większych pod względem populacji gmin w prowincji Malaga a ze względu na piękne plaże także jedną z popularniejszych destynacji wakacyjnych. Należy wraz z sąsiadującą Benalmadeną i Torremolinos do tak zwanego Trójmiasta regionu Andaluzja.

Miasto znane jest z otwartości kulturowej, co ma odzwierciedlenie w różnorodności narodowej jej mieszkańców. Co roku w maju miasteczko jest organizatorem międzykulturowej i gastronomicznej fiesty, Ferii Internacional de los Pueblos przyciągającej tłumy mieszkańców oraz przedstawicieli ponad 20 krajów Europy i świata. Fuengirola to miasteczko kultury i sztuki. O samej nadmorskiej promenadzie Paseo Maritimo można śmiało powiedzieć open air muzeum, gdyż znajduje się tam wiele pomników upamiętniających historyczne wydarzenia. Monumento a la Peseta przypomina o ponad stuletniej historii hiszpańskiej waluty wycofanej na rzecz euro w 2002 roku. Mediterránea i Monumento al Pescador nawiązują do starej i aktualnej tradycji połowu ryb, zaraz po turystyce najważniejszego przemysłu Costa del Sol. Okazały budynek Casa de Cultura w ścisłym centrum miasta przygotowuje kalendarz ważniejszych wydarzeń w mieście, do których należą Feria i Marenostrum Festival, seria letnich koncertów odbywających się w ogrodach zamku Sohail.

 

Do najważniejszych atrakcji turystycznych o charakterze historycznym i rekreacyjnym Fuengiroli należą:
Casillo Sohail, położona na wzgórzu forteca Maurów z X wieku, której w wojnach Napoleońskich broniły polskie wojska
Parque Yacimiento Romano, ruiny rzymskich łaźni z okresu między I a V wiekiem
Bioparc Fuengirola, jeden z piękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie o którym pisały amerykańskie i japońskie magazyny
w porcie znajdują się najlepsze restauracje z owocami morza oraz usługi sportowe i rekreacyjne.