Plaże w Fuengoroli

Plaże w Fuengiroli, najwyższa jakość turystyki w Andaluzji i Hiszpanii.

Miasto Fuengirola na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol szczyci się najdłuższą, 7 kilometrową nadmorską promenadą w Hiszpanii.
Wzdłuż Paseo Maritimo Rey de España położonych jest 9 szerokich plaż o charakterze miejskim i wszystkie z nich mają zaszczytny status Błękitnej Flagi. Hiszpania ma łącznie prawie 600 plaż nagrodzonych tym odznaczeniem na prawie 5 kilometrowym wybrzeżu.

Plaża Carvajal jest ostatnią plażą Benalmadeny na zachodzie i pierwszą na wschodzie plażą Fuengiroli. Na całej jej długości, ponad 1200 metrów znajdują się najlepsze restauracje plażowe, tak zwane chiringuitos oferujące świeże owoce morza. Plaża Torreblanca to jedna z popularniejszych i zatłoczonych latem plaż w Fuengiroli. Ma doskonale przygotowaną infrastrukturę turystyczną. Plaża Las Gaviotas nazwę zawdzięcza mewom, których na tym odcinku wybrzeża aż po port jest sporo. Z cypla rozpościera się iście widokówkowy krajobraz na niemal całe wybrzeże oraz posąg byka na wzgórzu. Plaża Los Boliches  jest najdłuższą plażą miasta, ma 3 kilometry długości. Z portem rybackim od wschodu sąsiaduje plaża San Francisco, od zachodu zaś plaża Fuengirola. Są centralnymi plażami miasta, stąd blisko do większości atrakcji oraz centrum historycznego miasta. Plażę Santa Amalia najlepiej podziwiać z wiszącego mostu Puente de la Armada Española będącego kontynuacją bulwaru nadmorskiego. Plaża Del Castillo nazwę zawdzięcza sąsiedztwu zamku Castillo Sohail u podnóża którego leży. Właśnie z zamkowego wzgórza podziwiać można w całej okazałości wybrzeże Fuengiroli, miasto a także okalające je wzgórza Parku Naturalnego Sierra de las Nieves. Ostatnią plażą Fuengiroli na jej zachodnim wybrzeżu jest El Ejido, kameralna i niewielka plaża leżąca tuż obok autostrady w kierunku Malagi na wschód i Gibraltaru na zachód. 


Fuengirola i jej plaże, przewodnik po plażach Costa del Sol.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA CARVAJAL, pierwsza od wschodu plaża miasta sąsiadującego z Benalmadeną i będąca przedłużeniem jej plaży o tej samej nazwie. Miejska plaża, gdzie początek ma najdłuższa promenada w Hiszpanii.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA TORREBLANCA, nazywana także PLAŻĄ LOS OLIMPOS jest jedną z popularniejszych plaż w Fuengiroli. Piaszczysta, doskonale wyposażona plaża, także w boiska do siatkówki i dziecięce place zabaw.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA LAS GAVIOTAS, nazwę zawdzięcza mewom. Niedaleko stąd do Parque Yacimiento Romano, ruin z czasów Imperium Rzymskiego. Na bulwarze znajdują się ciekawe pomniki, np. Monumento de Peseta.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA LOS BOLICHES, najdłuższa i centralnie położona plaża Fuengiroli skąd blisko do starej części miasta, ciekawych parków i placów. Z cypla Espigon można zrobić najlepsze zdjęcia wybrzeża.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA SAN FRANCISCO, jest niewielką plażą sąsiadującą od wschodu z portem w Fuengiroli gdzie znajdują się najlepsze restauracje z owocami morza oraz rozrywka dla dorosłych i dzieci, Sould Park.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA FUENGIROLA, położona na zachód od portu znajduje się w niedalekim sąsiedztwie największej rodzinnej atrakcji Fuengiroli, Bioparc oraz uroczego placu Plaza de España z urzędem miasta.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA SANTA AMALIA, szeroka plaża położona po zachodniej stronie ujścia rzeki Fuengirola. Z plażą del Castillo łączy ją most Puente de la Armada. Blisko stąd do parku Fluvial i centrum handlowego Miramar.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA DEL CASTILLOplaża u podnóża wzgórza z zamkiem Sohail, z którego roztacza się panoramiczny widok na wszystkie plaże Fuengiroli i w którego ogrodach odbywają się letnie koncerty.

plaże w Fuengiroli

PLAŻA EL EJIDO, kameralna plaża tuż przy autostradzie w kierunku Malagi, której gośćmi są w większości turyści z dużego kompleksu hotelowego. Okoliczni mieszkańcy chętnie zabierają tu psy.