Atrakcje Costa del Sol i Andaluzji

Andaluzja, jeden z ciekawszych regionów Hiszpanii, bogaty w zabytki i unikatowe atrakcje rozlokowane nie tylko wzdłuż wybrzeża Costa del Sol.

Andaluzja to najbardziej na południe wysunięty region Hiszpanii a tym samym najcieplejszy na kontynencie europejskim, który od wybrzeża Afryki oddziela zaledwie 15 kilometrów. To tutaj, od wybrzeża Costa de la LuzCosta del Sol, Costa Tropical i Costa Almeria znajdują się jedne z piękniejszych hiszpańskich plaż odwiedzanych co roku przez miliony turystów. Andaluzja oferuje ponad 300 dni słonecznych w roku i pełen zestaw atrakcji na każdą porę roku. Zimą szczyty gór Sierra Nevada ściągają fanów białego szaleństwa, wiosna i jesień z kolei idealne są na zwiedzanie czy aktywności sportowe jak golf czy trekking.

Andaluzji każdy rodzaj turystyki jest w zasięgu ręki. Duże miasta, będące stolicami 8 prowincji oferują najwyższej klasy zabytki architektury. Prawdziwy urok i andaluzyjska kwintesencja leży w miasteczkach nazywanych pueblos blancos, znanych z nieprzeciętnych widoków, prostoty architektury i wielorakiego przemysłu rzemieślniczego. Białe wioski jak Frigiliana czy Setenil de Las Bodegas z roku na rok zyskują na popularności w turystyce indywidualnej. Andaluzja to oprócz setek kilometrów plaż, najwyższego szczytu kontynentalnej Hiszpanii Mulhacen, także parki natury jak Parque Nacional de Doñana i rezerwaty przyrody jak Caminito del Rey, czy Laguna Fuente de Piedra.

Andaluzja to także idealne miejsce ze względu na walory klimatyczne do uprawiania każdego rodzaju sportu: kitesurfingu w Tarifie, golfa w Marbelli czy trekkingu w Mijas lub Antequera. Dla dzieci przygotowanych jest spora liczba atrakcji w postaci parków wodnych i zoo.

Caminito del Rey szlak Andaluzji

CAMINITO DEL REY, jeden z cudów Hiszpanii. Nazwa Ścieżka Króla przywarła do tego miejsca po przejściu szlaku przez króla Alfonsa XIII. Najbardziej spektakularna w widoki atrakcja Andaluzji. 

park naturalny Andaluzja

LAGUNA FUENTE DE PIEDRA, największy rezerwat przyrody w Andaluzji z największą kolonią flamingów na Półwyspie Iberyjskim i drugą co do wielkości w Europie. To wszystko na 1400 hektarach mokradeł.

mulhacen w Andaluzji

MULHACEN, najwyższy szczyt na Półwyspie Iberyjskim znajdujący się na terenie Parku Narodowego Sierra Nevada, 3 najwyższy szczyt w Europie Zachodniej po Mont Blanc i Etnie o wysokości 3479 m i 64 na świecie.

Puerto Banus w Marbelli

PUERTO BANUS, luksusowa marina należąca do światowej czołówki i jeden z większych centrów rozrywki na Costa del Sol. Butiki ekskluzywnych marek, jachty i supercars, czyli mekka milionerów.

golf na costa del sol

POLA GOLFOWE W ANDALUZJI, to wiodący kierunek turystyki golfowej w Europie z prawie 120 polami golfowymi z czego 74 znajduje się na wybrzeżu Costa del Sol, nazywanym Costa del Golf.

Nerja co zobaczyć

CUEVA DE NERJA, jaskinia na Costa del Sol w miejscowości Maro obok Nerja z największym stalagmitem na świecie o wysokości 32 metrów. Odkryta przez dzieci szukających nietoperzy.

atracje Andaluzja

TARIFA, miasto w Andaluzji na styku wód Morza Śródziemnego i Atlantyku o niespotykanych warunkach i wiatrach idealnych dla uprawiania kitesurfingu i surfingu. Słynąca z pięknych plaż.

Andaluzja zwiedzanie

TORCAL DE ANTEQUERA, park narodowy w prowincji Malaga o powierzchni ponad 1000 hektarów z unikatowym krajobrazem kresowym, formami skalnymi w kształcie grzybów, bogatą florą i fauną.

Estepona co zobaczyć

SELWO AVENTURA, ogród zoologiczny i safari w jednym. Park rozrywki z wioską Masajów, wiszącymi mostami i ponad 200 gatunkami zwierząt z różnych zakątków świata w pięknej scenografii Andaluzji.