Plaże w Andaluzji

Andaluzja, region masowej turystyki gdzie słońce świeci cały rok a plaże kuszą różnorodnością.

Plaże w Andaluzji leżą wzdłuż 1000-kilometrowego wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego. Plaże Costa de la Luz to charakterystyczne dla dziewiczych miejsc wydmy, drobny i jasny piasek. Plaże Costa del Sol to w większości typowe miejskie plaże oferujące wszelkie udogodnienia dla spragnionego relaksu turysty, dlatego są najbardziej popularnym kierunkiem wakacyjnym w Hiszpanii. Plaże Costa Tropical cechuje piękne klifowe wybrzeże, niedostępność i egzotyka. Plaże Costa Almeria są morskim przedłużeniem surowego pustynnego klimatu.

Najbardziej znanymi wschodnimi plażami w Andaluzji na odcinku od prowincji Huelwa po prowincję Kadyks są Playa de Bolonia będąca mekką kitesurferów i Playa de la Caleta znana z filmu o Jamisie Bondzie. W prowincji Malaga najpiękniejsze piaszczyste plaże znajdują się między Esteponą i Marbellą a egzotyczne klifowe wybrzeże z plażami wymarzonymi do nurkowania i kajakarstwa są w Nerja. Najbardziej znaną plażą regionu jest znajdująca się w Maladze Playa la Malagueta. W prowincji Granada w ciągu zaledwie dwóch godzin jedną z plaż zamienić można na trekking lub narty w górach Sierra Nevada, których szczyt Mulhacen należy do Korony Europy. Plaże tego regionu leżą w otulinie masywów górskich i typowych dla Andaluzji białych miasteczek. Prowincja Almeria to krajobrazy jak z Dzikiego Zachodu. Sąsiedztwo parku naturalnego Cabo de Gata i brak komercjalizacji tego odcinka wybrzeża daje możliwość rozkoszowania się najbardziej dzikimi i niedostępnymi plażami w Andaluzji.

Plaże w Andaluzji to idealny kierunek wakacyjny, a region oferuje dużo więcej.

plaże w Maladze

PLAŻE W MALADZE, to aż 16 różnorodnych plaż w obrębie miasta będącego stolicą słonecznego wybrzeża Costa del Sol. Najpopularniejsza to La Malagueta a najstarszą stanowi bario Pedregalejo.

plaże w Marbelli

PLAŻE W MARBELLI, najpopularniejszego kurortu w Hiszpanii, gdzie celebryci i śmietanka Hollywood ma swoje posiadłości, to 27 plaż należących do wybrzeża Costa del Sol, w tym Nikki Beach i Bounty Beach.

plaże w Fuengiroli

PLAŻE W FUENGIROLI, miasteczka należącego do tzw. Trójmiasta Andaluzji należą do najlepszych kąpielisk w Hiszpanii. 9 plaż miejskich zostało odznaczonych Błękitną Flagą za czystość wód i zaplecze turystyczne.