Plaże w Maladze

Plaże w Maladze to 14 kilometrów wybrzeża, w tym najpopularniejsza La Malagueta.

Malaga, stolica hiszpańskiego wybrzeża słońca Costa del Sol, która ma aż 16 miejskich plaż.
Na zachodzie Malaga sąsiaduje z Torremolinos, pierwszym kurortem wakacyjnym Costa del Sol. Od zachodniej granicy miasta aż po port znajdują się kolejno plaże: San Julian (nazywana także Campo del Golf), Guadalmar, Guadalhorce (jedyna dzika plaża należąca do parku przyrody), Sacaba, La MisericordiaHuelin i San Andres. W centralnym obszarze Malagi znajduje się najpopularniejsza plaża La Malagueta, skąd blisko historycznej części miasta i wszystkich ważnych atrakcji turystycznych. Na wschodnim wybrzeżu znajdują się plaże: La Caleta, Baños del Carmen, Pedregalejo (część nosi nazwę Las Acacias), El Palo, El Dedo, El Candado, Peñón del Cuervo i La Araña.

Różnorodność plaż w Maladze dotyczy większej lub mniejszej skali urbanizacji, gdzie dla turystów przygotowane są wszelkie udogodnienia typu prysznice, toalety, dostępność do sklepów, restauracji i parkingów, wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i sportowego, także charakteru podłoża który może być piaszczysty i jasny, żwirowy i ciemny oraz kamienisty z klifowym wybrzeżem. Większość plaż w Maladze ma status Błękitnej Flagi nadany zgodnie z norami europejskimi dotyczącymi jakości wody, bezpieczeństwa, świadczonych usług i organizacji środowiska. Duża część plaż w Maladze otoczona jest egzotyczną roślinnością i palmami, które dają schronienie przed upałem. Na wielu znajdują się przygotowane na rodzinny wakacyjny wypoczynek place zabaw dla dzieci i dmuchane aquaparki oraz siłownie. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się nowoczesna nadmorska promenada Paseo Maritimo. Na wschodnim jej odcinku można przespacerować się regionalną Aleją Gwiazd nazwaną imieniem holywoodzkiego aktora pochodzącego z Malagi, Antonio Banderasa.


Malaga i jej plaże, przewodnik po wszystkich 16 plażach w mieście.

malaga co zobaczyć

PLAŻA SAN JULIAN, nazywana także PLAŻĄ CAMPO DE GOLF, sąsiaduje z kurortem Torremolinos i graniczy z kompleksem Parador de Malaga Golf Club. Znajduje się tu wydzielona strefa dla naturystów.

plaże w Maladze

PLAŻA GUADALMAR, położona na zachodnim brzegu Malagi, u ujścia rzeki Guadalhorce i parku naturalnego plaża, z której widać samoloty lądujące na pobliskim lotnisku Malaga Pablo Ruiz Picasso.

plaże w Maladze

PLAŻA SACABA, niewielka plaża na terenie dawnego okręgu przemysłowego, w spokojnej i mało uczęszczanej okolicy, która stałą się bazą dla kamperów i uprawiających kitesurfing.

plaże w Maladze

PLAŻA LA MISERICORDIA, najładniejsza i najdłuższa plaża zachodniego wybrzeża Malagi, wzdłuż której ciągnie się bulwar Paseo Maritimo z Aleją Gwiazd. Nazwa plaży pochodzi od okolicznego hospicjum.

plaże w Maladze

PLAŻA HUELIN, położona w dzielnicy Huelin, którą zamieszkała robotnicza klasa w XIX wieku i która nazwę zawdzięcza przemysłowcowi Eduardo Huelin. Na plaży co roku odbywają się regaty Huelin.

Andaluzja zwiedzanie

PLAŻA SAN ANDRES, sąsiadująca bezpośrednio z portem w Maladze plaża miejska o niechlubnej historii, na której w 1831 roku dokonano egzekucji 48 liberalnych powstańców, w tym generała Torrijosa.

plaże w Maladze

PLAŻA LA MALAGUETA, centralna miejska plaża położona przy porcie Muelle Uno, której charakterystyczny napis Malagueta uczynił ją najbardziej rozpoznawalną plażą Malagi.

plaże w Maladze

PLAŻA LA CALETA, najładniejsza i najdłuższa plaża wschodniego wybrzeża Malagi, przylegająca do luksusowej dzielnicy miasta. Szeroka, piaszczysta, gdzie chętnie uprawiana jest siatkówka plażowa.

plaże w Maladze

PLAŻA BANOS DEL CARMEN, to historyczne i symboliczne miejsce w Maladze, gdzie mieściło się prestiżowe uzdrowisko goszczące burżuazję Malagi. Z restauracji rozpościera się piękny widok na port.

plaże w Maladze

PLAŻA PEDREGALEJO, należy do najstarszej i najbardziej tradycyjnej dzielnicy rybackiej Malagi, gdzie widok łodzi na plaży jest codziennością. Tutejsze restauracje mają najlepsze owoce morza.

plaże w Maladze

PLAŻA EL PALO, ulubiona plaża studentów, którzy wynajmują mieszkania w apartamentowcach dzielnicy El Palo. Samo wybrzeże przypomina typową rybacką staroandaluzyjską osadę.

plaże Costa del Sol

PLAŻA EL DEDO, znana także jako Chanquete na cześć fikcyjnej postaci starego rybaka, to plaża gdzie panuje rodzinna atmosfera. Charakterystyczny jest tu napis El Dedo czyli palec, na wzór napisu Malagueta.

plaże w Maladze

PLAŻA EL CANDADO, sąsiaduje z uroczym portem żeglarskim Puerto del Candado. Leży w dzielnicy willowej z centralnie położonym polem golfowym, niegdyś posiadłość rodzinna poety Alfonso Canalesa.

plaże w Maladze

PLAŻA PENON DEL CUERVO, nazwę zawdzięcza formacji skalnej dzielącej plażę na dwie części. Plaża z krajobrazem jak z dzikiego zachodu ma miejsca do grillowania. Biegnie tu Paseo de los Canadienses.

plaże Costa del Sol

PLAŻA LA ARANA, to pierwsza od wschodu plaża Malagi, której naturalną granicą jest Rio Totalan. Sąsiaduje z dawną fabryką cementu i znajduje się obok kompleksu krasowego La Araña z jaskiniami.