Plaże w Marbelli

Plaże w Marbelli to 27 kilometrów wybrzeża Costa del Sol z wyjątkowym mikroklimatem.

Marbella, najsłynniejszy kurort wakacyjny kontynentalnej Hiszpanii z 27 plażami o różnej charakterystyce.
Centrum historyczne Marbelli położone jest zaledwie 50 kilometrów od jedynego lotniska Costa del Sol w Maladze. Pierwszą plażą Mabelli od wschodu, sąsiadują z uroczym miasteczkiem Mijas Costa jest Cabopino. Plaże wschodniego wybrzeża to kolejno: Artola, Las Cañas, Merendero, Las Chapas, Nikki Beach, La Vibora, Elviria, Real de Zaragoza, Alicate i Los Monteros. Centralnymi plażami Marbelli są El Pinillo, Bounty Beach, sąsiadujące z portem Del Cable i Bajadilla, Venus, Faro przy latarnii morskiej i Fontanilla. Na zachodnim wybrzeżu Marbelli, aż do granic Estepony znajdują się kolejno: plaża Casablanca, Nagüeles, Del Ancón w prestiżowym sąsiedztwie Złotej Mili, Rio Verde, Puerto Banus, Nueva Andalucia, Cortijo Blanco, San Pedro de Alcantara i Guadalmina

Wśród licznych plaż w Marbelli, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Celebrytów i majętne postacie z Bliskiego Wschodu przyciąga plaża Puerto Banus z bogatą ofertą rozrywkową w postaci ekskluzywnych butików, portu jachtowego i nocnych klubów. Podobnie jak miasteczka Benalmadena, Mijas czy Malaga, także w Marbelli znajduje się plaża dla nudystów. Kameralna i otoczona wydmami Playa Dunas de Artola sąsiaduje z plażą Cabopino. W okolicznym kempingu wynająć można domek, rozbić namiot lub zatrzymać się kamperem. Kilka plaż w Marbelli znajduje się z bezpośrednim sąsiedztwie prestiżowych pól golfowych południowej Hiszpanii i Andaluzji, Marbella Golf Country Club czy Atalaya z siedzibą PGA Europe. Kilka z tutejszych plaż ma status Błękitnej Flagi co świadczy o ich wyjątkowych walorach naturalnych i gospodarczych.


Marbella i jej plaże, przewodnik po plażach Costa del Sol.

plaże w Marbelli

PLAŻA CASABLANCA, położona wzdłuż promenady Paseo Antonio Molina jest ulubienicą bogaczy i celebrytów, których wille ukryte są wśród okolicznych lasów piniowych. Wyróżniona została Błękitną Flagą.

plaże w Marbelli

PLAŻA NAGÜELES, najpiękniejsza plaża Marbelli otoczona egzotyczną roślinnością. Znajdują się tu modne beach bary oraz molo Puente Romano z którego widać szczyty gór Sierra de las Nieves.

plaże w Marbelli

PLAŻA DEL ANCÓN, należąca do urbanizacji o tej samej nazwie jest spokojnym odcinkiem wybrzeża Costa del Sol. Charakterystyczną budowlą jest 12-metrowa wieża obronna z 1575 roku, Torre del Ancón.

plaże w Marbelli

PLAŻA FONTANILLA, położona wzdłuż bulwaru Paseo Maritimo z największą ilością restauracji i barów plażowych, tzw. chiringuitos. Znajduje się tu pierwszy luksusowy i legendarny hotel w Marbelli, Don Pepe.

marbella co zobaczyć

PLAŻA DEL FARO, której nazwa pochodzi od latarni morskiej jest jedną z centralnych plaż w Marbelli. Położona jest przy marinie i najładniejszym parku w mieście, Parque de la Constitucion.

marbella co zobaczyć

PLAŻA DE LA VENUS, sąsiaduje z portem jachtowym w Marbelli. Najbliżej z niej do słynnej Avenida del Mar z rzeźbami Salvadora Dali i Parque de la Alameda podążając w kierunku uroczego centro historico.

plaże w Marbelli

PLAŻA BAJADILLA, najpopularniejsza i najbardziej zatłoczona plaża w Marbelli. Leży obok portu rybackiego gdzie lokalne restauracje oferują świeże i doskonale przygotowane owoce morza.

plaże w Marbelli

PLAŻA DEL CABLE, wyznacza początek ścisłego centrum miasta. Położona jest za słynnym łukiem z napisem Marbella. Na zachodzie graniczy z portem. Odbywają się tu turnieje w siatkówce plażowej.

plaże w Marbelli

PLAŻA EL PINILLO, znajduje się tuż przed wjazdem do Marbelli. Jej naturalne walory podziwiać można z nadbrzeżnej ścieżki Senda Litoral. Jej wschodnią granicą jest pole golfowe Rio Real Golf Club.