Pola golfowe w Andaluzji

Pola golfowe w Andaluzji i 8 prowincjach, w tym Costa del Sol.

Andaluzja jest wiodącym kierunkiem turystyki golfowej w Europie. Gra w golfa jest tu możliwa przez dwanaście miesięcy w roku dzięki uprzywilejowanym warunkom pogodowym i krajobrazowym. Osiem prowincji Andaluzji: Almeria, Granada, Malaga, Kadyks, Huelwa, Sewilla, Kordoba i Jaen oferuje prawie 120 pól golfowych, z których 74 znajduje się na terenie wybrzeża Costa del Sol, nazwanego Costa del Golf. Andaluzyjskie pola golfowe to często projekty legendarnych graczy lub najbardziej prestiżowych projektantów na świecie. To właśnie na terenie Costa del Sol znajdują się flagowe hiszpańskie obiekty golfowe jak Real Club Valderrama w Sotogrande otwarty w 1974 roku jako Las Aves i będący organizatorem
prestiżowych turniei jak Spanish Open, Volvo Masters, Ryder Cup i WGC American Chempionship.

Historia wybrzeża golfa w Andaluzji równoległa jest do rozwoju turystyki wakacyjnej. W 1926 roku powołano Towarzystwo Golfa w celu promowania sportu w kraju i za granicą oraz interesu gminy, a dwa lata później otwarto Real Club de Campo w Maladze, aktualnie funkcjonującego pod nazwą Parador de Malaga Golf. Lata 60-te to eksplozja klubów golfowych i infrastruktury wypoczynkowej docenionej także za oceanem. Hiszpańskie wybrzeże słońca i golfa przyciągnęło wielu sławnych ludzi jak Marlon Brando czy Grace Kelly. Choć to w Torremolinos otworzono pierwszy luksusowy hotel na Costa del Sol, to Marbella stała się modnym miejscem wypoczynku wyższych sfer. I to właśnie w okolicy Marbelli zlokalizowanych jest większość, bo 21 pól golfowych w Andaluzji, w tym jako pierwszy w 1959 roku otwarto Golf Guadalmina de Marbella. Na obszarze od Malagi po Gibraltar znajduje się największa koncentracja pól golfowych w Hiszpanii i Europie, w tym w Mijas 11, Esteponie 10, Benahavis 6, San Roque 6, Maladze 3, Casares 2, Rincon de la Victoria 2, Benalmadenie 2, oraz po jednym w miejscowościach Vélez Málaga, Fuengirola, Nerja, Manilva, Alhaurín el Grande, Alhaurín de la Torre i Antequera.


Pola golfowe w Andaluzji i Costa del Sol, przewodnik po najlepszych obiektach.

pola golfowe Andaluzja

PARADOR DE MALAGA GOLF, zlokalizowany nieco ponad kilometr od lotniska w Maladze klub golfowy rozciąga się wzdłuż plaży płaski teren. To historyczny obiekt otwarty w 1926 roku jako Real Club de Campo.

ALHAURIN GOLF, położony między pasmami gór Sierra de Mijas jest jednym z nowszych 18-dołkowych pól golfowych Costa del Sol zaprojektowany przez hiszpańskiego mistrza golfa Severiano Ballesterosa.

golf na costa del sol

GOLF TORREQUEBRADA, jedno z trudniejszych pól golfowych w Andaluzji, położone w Benalmadenie, sąsiedztwie plaży z hotelem o tej samej nazwie. Było gospodarzem Spanish Open w 1979 roku.

pola golfowe Andaluzja

LA CALA GOLF, to pole golfowe i resort w jednym położone w Mijas. Zachwycający teren składa się w trzech pól: najstarsze i najtrudniejsze Campo Azja z widokiem na morze, Campo Europa i Campo America.

pola golfowe hiszpania

MARBELLA GOLF COUNTRY CLUB, zaprojektowany przez Roberta Trenta Jonesa to pole golfowe dla zaawansowanych graczy ze względu na pagórkowaty teren. Położony zaledwie 5 minut od Marbelli.

golf na costa del sol

RIO REAL GOLF, położone w Marbelli którego nazwa pochodzi od rzeki, która przecina teren. Uważane za pole golfowe które daje przyjemność gry ze względu na łagodne ukształtowanie terenu i dużo cienia.